BDAR
Close

Prie NBFC centralizuojamų įstaigų jungiasi Mokestinių ginčų komisija

Data

2022 03 30

Įvertinimas
1
Untitled final.jpg

Nuo balandžio 1 d. Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras centralizuotai vykdys Mokestinių ginčų komisijos (MGK) personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo funkcijas. MGK prašymu, sprendimą priėmė Vyriausybė Finansų ministerijos teikimu.

„Labai džiaugiamės sąmoningu MGK sprendimu patikėti personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo funkcijas Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro komandai.  Tai didelis mūsų įdirbio ir profesionalumo įvertinimas. Dar iki šio oficialaus sprendimo daug bendravome su MGK vadovu ir darbuotojais, atsakingais už personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo funkcijų vykdymą. Labai džiaugiuosi geranoriškumu ir  neabejoju  tolimesniu sėkmingu bendradarbiavimu“, - sako NBFC vadovė Valė Kulvinskienė.

Pasak Mokestinių ginčų komisijos pirmininko Evaldo Raistenskio, sprendimas perkelti personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo funkcijas brendo jau seniai, kadangi finansinių ataskaitų rengimas, darbo užmokesčio skaičiavimas, personalo dokumentų tvarkymas reikalauja darbo ir laiko sąnaudų, kurias galima skirti tiesioginėms įstaigos funkcijoms atlikti.

„Centralizuotam valdymui perduotos funkcijos yra ir lėšų taupymas, ir darbo optimizavimas. Komisija labiau koncentruosis į pagrindines veiklas – skundų nagrinėjimą, mokestinių ginčų praktikos formavimą, t. y. į tas funkcijas, kurioms ji ir buvo įsteigta“,  - pabrėžia E. Raistenskis.

Anot Komisijos pirmininko, bendrųjų funkcijų perkėlimas į NBFC padeda spręsti ir profesionalaus personalo pritraukimo bei išlaikymo klausimus, kadangi tampa nebeaktualus kvalifikuoto personalo ar finansų specialisto paieškos klausimas.

Mokestinių ginčų komisija yra Vyriausybei  pavaldi institucija, atsakinga už mokestinių ginčų, kylančių tarp mokesčių mokėtojo ir centrinio mokesčių administratoriaus nagrinėjimą.

Šiuo metu NBFC aptarnauja beveik 240 Vyriausybei atskaitingų įstaigų, tarp jų 11 ministerijų. Iš viso minimose įstaigose dirba daugiau kaip 32 tūkstančiai darbuotojų.