BDAR
Close

Praktikos sėkmės istorija pristatyta Vilniaus kolegijos karjeros mugėje „Smart Start“

Data

2022 10 27

Įvertinimas
1
2022 10 27  vilniaus kolegija.jpg

2022 m. spalio 27 d., Vilnius. Septyni iš dešimties Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre (NBFC) praktiką atlikusių studentų liko tęsti karjerą institucijoje. Šią sėkmės istoriją NBFC direktorė Valė Kulvinskienė pristatė vakar vykusioje Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto karjeros mugėje „Smart Start“. Būtent šios kolegijos, su kuria NBFC bendradarbiauja  nuo 2018 metų, studentai sėkmingai tęsia darbinę karjerą didžiausiame viešojo sektoriaus paslaugų centre.

 NBFC direktorė itin gausiai susirinkusiai auditorijai papasakojo apie viešojo sektoriaus paslaugų centrų populiarumą Europoje, NBFC įkūrimo istoriją, pagrindines organizacijos veiklas.

„Mūsų (NBFC) ilgalaikis siekis – tapti inovatyviu ir efektyviai dirbančiu bendrųjų kompetencijų paslaugų centru, teikiančiu tvarias, patikimas, profesionalias paslaugas ir kuriančiu pridėtinę vertę klientams. Siekiame, kad mūsų klientai galėtų koncentruotis į savo tiesioginių tikslų siekimą ir tiesioginių funkcijų vykdymą bei visiškai pasitikėti finansinės apskaitos ir personalo administravimo (ateityje – ir kitų viešojo sektoriaus bendrųjų paslaugų) procesais organizacijoje“, - strateginį NBFC tikslą studentams akcentavo V. Kulvinskienė.  

NBFC direktorės Vilniaus kolegijos studentams paminėta, kad bendradarbiavimo sutartį dėl praktikos su Vilniaus kolegija NBFC pasirašė dar 2018 metais, o pirmieji du studentai praktikas atliko 2020 metais. Tuomet karjerą NBFC pasirinko vienas specialistas.

Itin aukštą šiemet pasirinkusiųjų darbą NBFC rodiklį, kaip yra nurodę patys praktikantai, nulėmė galimybė įpusėjus praktikai įsidarbinti NBFC buhalterių padėjėjais, derinant darbą su mokslų praktikos užduotimis, taip pat mišraus (nuotolinio ir biure) darbo pobūdis bei praktikos kuratorės Buhalterinės apskaitos departamento darbuotojos Danguolės Andrijauskienės profesionali pagalba.

„Prieš keletą metų pradėtas bendradarbiavimas su Vilniaus kolegija atnešė puikių rezultatų tiek šios mokymo institucijos studentams, tiek ir Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui. Šiandien, kai darbo rinkoje vyksta kova už kiekvieną profesionalų darbuotoją, o viešasis sektorius mažiau konkurencingas kalbant apie atlygį, galime didžiuotis, kad karjerą NBFC pasirinko net 7 iš 10 čia 2021 metais stažuotę pradėjusių jaunų specialistų. Taip pat pažymėtina, kad Vilniaus kolegijos studentai į praktiką atkeliauja jau turintys pakankamai teorinių žinių ir pasiruošę įsilieti į darbo rinką“, - sakė  NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

NBFC dėkoja Vilniaus kolegijai už kvietimą dalyvauti Karjeros mugėje bei kviečia šios mokymo įstaigos studentus ir vėl rinktis sėkmingą praktiką didžiausiame viešojo sektoriaus paslaugų centre.  

 

*********

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga, atsakinga už bendrųjų funkcijų konsolidavimą viešajame sektoriuje.

2018 m.  įkurto NBFC veikla šiandien orientuota į 240 Vyriausybei pavaldžių valstybės įstaigų (tarp jų 11 ministerijų), kuriose dirba daugiau kaip 32 000 žmonių, aptarnavimą teikiant personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos paslaugas.

NBFC‘e konsoliduojant valstybės įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos procesus siekiama juos standartizuoti taip užtikrinant didesnį jų efektyvumą, kokybę ir greitesnį vykdymą. Vertinama, kad laipsniškas personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos perkėlimas į bendras apskaitos informacines sistemas ne tik kuria vieningą jų administravimo sistemą, bet ir leidžia valstybei pasiekti biudžeto lėšų sutaupymo skirtingoms informacinėms sistemos išlaikyti.

Planuojama, kad Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų (virš 330 įstaigų, kuriose dirba apie 65 tūkst. darbuotojų) personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijų konsolidavimas bus baigtas iki 2024 m. vidurio.