BDAR
Close

NBFC – projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ vizitas

Data

2022 08 23

Įvertinimas
0
2022 08 23 moksleiviai2.png

Šiandien Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras sulaukė ypatingų svečių – projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvių Edgaro Mostenec ir Rugilės Ledzinskaitės.

Ne vienerius metus vykdomas projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ truks visą šią savaitę, o Edgaras iš Jonavos bei Rugilė iš Visagino lankosi Finansų ministerijoje ir jos kuruojamų sričių įstaigose.

Su jaunaisiais Lietuvos lyderiais susitiko NBFC direktorė Valė Kulvinskienė bei išplėstinė NBFC komanda.

Svečiams pristatytas didžiausias viešojo sektoriaus paslaugų centras – NBFC, kuris šiuo metu aptarnauja daugiau nei 32 tūkst. viešojo sektoriaus tarnautojų ir darbuotojų, rūpinasi institucijų finansų, buhalterine apskaita bei personalo administravimu. V. Kulvinskienė glaustai pristatė institucijos 2021 metų veiklos rezultatus, pasiekimus, institucijų bendrųjų funkcijų centralizavimo sėkmę.

„Paslaugų centrai tiek versle, tiek viešajame sektoriuje – jokia naujiena pasaulyje. Matome, kad verslas, tarptautinės kompanijos masiškai steigia Lietuvoje centrus, kurie aptarnauja filialus visame pasaulyje. Galime pasidžiaugti, kad Nacionalinis bendrijų funkcijų centras – pirmasis viešojo sektoriaus paslaugų centras Lietuvoje prisideda prie efektyvesnio valstybės valdymo, padeda taupyti asignavimus viešajame sektoriuje, o organizacijos vis palankiau vertina NBFC teigiamas paslaugas“, - teigė NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.  

NBFC komanda papasakojo, kodėl darbas šioje institucijoje tampa vis patrauklesnis ir jauniems specialistams. 2-osios buhalterinės apskaitos grupės buhalterė Saulė Bulotaitė susitikime akcentavo, kad galimybė derinti darbą ir studijas, nuotolinio darbo galimybė, gyvūnams draugiška aplinka, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, nuolatinio tobulėjimo ir karjeros galimybės bei didžiulis dėmesys jauniesiems kolegoms mažina viešojo sektoriaus darbdavio atskirtį nuo privataus sektoriaus teikiamų privalumų bei leidžia greit tapti NBFC komandos dalimi.

Svečiai sužinojo, kad NBFC konsoliduojant valstybės įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos procesus siekiama juos standartizuoti taip užtikrinant didesnį jų efektyvumą, kokybę ir greitesnį vykdymą.

Jau nuo 2021 m. NBFC visiškai perėjo prie bendros Finansų valdymo apskaitos informacinės sistemos (FVAIS).  Minima sistema jau šiandien padeda optimaliau organizuoti apskaitos operacijų registravimą, ženkliai mažinti darbo laiko sąnaudas ir valstybei taupyti biudžeto lėšas atsisakant keliasdešimt iki tol naudotų sistemų išlaikymo bei techninės priežiūros sąnaudų.

Toks valstybės institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų procesų koncentravimo modelis yra sėkmingai taikomas tokiose šalyse, kaip Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei įvairiose verslo organizacijose užsienyje ir Lietuvoje.

Planuojama, kad Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų (virš 330 įstaigų, kuriose dirba apie 65 tūkst. darbuotojų) personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijų konsolidavimas turėtų būti baigtas iki 2024 m. vidurio.