BDAR
Close

NBFC paskelbta judriausia valstybės institucija

Data

2021 10 10

Įvertinimas
0
image_2021-10-10_163851.png

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 d.) kampanijos koordinatorė Lietuvoje Aplinkos ministerija skelbia judriausias šalyje institucijas: savivaldybę, valstybinę, mokymo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir įmonę. Judriausios valstybės institucijos vardas atiteko Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui (NBFC). Nugalėtojams atiteks aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos ir ąžuoliukai.

 

Judriausia valstybės institucija tapęs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras išsiskyrė aktyviu darbuotojų įtraukimu į organizuojamus renginius. Pavyzdžiui, į paskaitą apie darnų judumą su šios srities ekspertu dr. Jonu Damidavičiumi susirinko virš 200 kolegų. Centro darbuotojai taip pat aktyviai įsitraukė į darnaus judumo iniciatyvas – patys susiorganizavo ir dalyvavo treniruotėje su šokio elementais ir pietietiška muzika.

 

NBFC direktorė pasakoja, kad pasibaigus darnaus judumo savaitės renginiams darnus judumas ir toliau bus puoselėjamas. „Artimiausiu metu darbuotojams planuojame pristatyti vaikščiojimo pėsčiomis iššūkį, kurio metų 450 darbuotojų turinti organizacija bus suskirstyta į komandas ir visi norintys mėnesį laiko galės varžytis, kas nueis daugiausia žingsnių“, – ateities planais dalinasi V. Kulvinskienė. 

 

„Daugelis esame įpratę keliauti nuosavu automobiliu, nes manoma, kad taip patogiau ir greičiau. Bet kai pagalvoji, kiek laiko keliaudami iššvaistome stovėdami spūstyse, kokią įtampą tai sukelia ir kaip spūsčių sukeliama oro tarša atsiliepia žmonių sveikatai – judėjimas pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku tampa daug patrauklesnis pasirinkimas“, - sako NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

 

---

 

Šiemetinės Europos judumo savaitės šūkis „Judėk tvariai. Išlik sveikas“ pasirinkti prisimenant sunkumus, kuriuos pasaulis patyrė per COVID-19 pandemiją, ir kaip ši beprecedentė krizė Europai suteikė savotiškų galimybių.

 

Tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šia akcija visuomenė skatinama išbandyti aplinkai palankesnes susisiekimo priemones, galinčias pakeisti automobilį, jos metu vyksta įvairios šviečiamosios ir pramoginės veiklos.