BDAR
Close

Labiausiai energijos kainų paveiktoms įmonėms NBFC pervedė paskirtas subsidijas

Data

2022 12 20

Įvertinimas
0
pexels-pixabay-158776.jpg

2022 m. gruodžio 20 d., Vilnius. Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (toliau – NBFC) informuoja, kad įmonėms, kurios yra imlios energijai ir kurių veiklai elektros pabrangimas turėjo itin didelį poveikį, šiandien jau pervedė lėšas pagal LR Vyriausybės skirtas subsidijas. 

 

„LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pirmadienį patvirtinus VMI įmonių pateiktas paraiškas, NBFC šiandien jau pervedė bendrovėms visas lėšas – 30 mln. Eur. Šios lėšos 1283 įmonių sąskaitas pasieks artimiausiu metu“, – sako NBFC direktorė Valė Kulvinskienė. 

 

Paraiškas subsidijoms gauti galėjo teikti įmonės iš itin paveiktų sektorių sąrašo, vykdančios realią veiklą, neturinčios arba iki rugpjūčio 31 d. nutraukusios prekybinius įsipareigojimus su Rusijos arba Baltarusijos fiziniais ir juridiniais asmenimis, VMI pateikusios visas reikiamas mokesčių deklaracijas bei atitikti kitus kriterijus.

 

VMI duomenimis, iš viso paraiškas subsidijai gauti pateikė 1406 įmonės, tačiau subsidijos buvo skirtos ne visoms jos prašiusioms. Jas gavo 1283 įmonės. Tai, kad pinigų sulauks ne visos, daugiausia lėmė paaiškėjus, jog įmonės vykdo kitą, nei nurodė, ekonominę veiklą, dalis atsisakė pateikti informaciją apie nutrauktus ryšius su Rusija, Baltarusija ar kitos priežastys.