BDAR
Close

Įvyko antikorupcinės aplinkos kūrimo viešajame sektoriuje mokymai

Data

2021 10 15

Įvertinimas
0
image_2021-10-15_105421.png

Šių metų spalio 14 d. Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre vyko antikorupcinės aplinkos kūrimo viešajame sektoriuje mokymai. Paskaitos metu daugiausia dėmesio skirta gerųjų praktikų aptarimo ir asmeninės atsakomybės temoms.

„Kuriant atvirą ir skaidrų viešąjį sektorių antikorupcinės temos yra be galo aktualios. Viena svarbiausių veiksmingos korupcijos prevencijos prielaidų yra ne tik šią sritį reguliuojančių teisės aktų egzistavimas, bet ir nuolatinis darbuotojų švietimas ir sąmoningumo ugdymas. Korupcijos pasireiškimo rizikų mažinimas turėtų tapti kiekvieno mūsų pareiga“, - tardama įžanginį žodį kalbėjo NBFC direktorė Valė Kulvinskienė. 

Seminaro lektorė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Aira Gecevičiūtė su mokymų dalyviais diskutavo apie praktines prielaidas ir priežastis, dėl kurių gali atsirasti korupcijos rizika kiekvienoje organizacijoje.

Daug dėmesio sulaukė gerosios praktikos pavyzdžiai, taikomi viešojo sektoriaus institucijose. Kaip antai dovanų atsisakymas, skaidrumo atmintinė, dovanų ir padėkų registrai ir kt. Daugelis jų jau taikoma NBFC praktikoje, tačiau nuolatinis dėmesys šiai prevencinei antikorupcijos priemonei yra būtinas.

Baigiamoji mokymų dalis buvo skirta individualiam darbuotų įgalinimui organizacijoje, kuris sudaro prielaidas reaguojant į korupcijos apraiškas apie jas pranešti.

---

Antikorupcinės aplinkos kūrimo viešajame sektoriuje mokymuose buvo galima dalyvauti ne tik gyvai, bet ir juos stebėti internetu. Iš viso seminaro išklausė daugiau kaip 360 NBFC darbuotojų.