BDAR
gdpr

header image

Apie NBFC

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga, atsakinga už bendrųjų funkcijų konsolidavimą viešajame sektoriuje.

Siekiant racionalesnio valstybės biudžeto lėšų panaudojimo nuo 2018 m. liepos 3 d. NBFC veikla orientuota į 215 valstybės įstaigų, kuriose dirba apie 32.000 žmonių, aptarnavimą teikiant buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo paslaugas centralizuotai.  NBFC komandoje šiuo metu dirba daugiau nei 420 darbuotojų, kurių darbo vietos pasklidusios visoje Lietuvoje.

Konsoliduojant valstybės įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos procesus NBFC siekiama juos standartizuoti, taip užtikrinant didesnį efektyvumą ir greitesnį jų vykdymą. Toks valstybės institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų procesų koncentravimo modelis yra sėkmingai taikomas tokiose šalyse, kaip Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei įvairiose verslo organizacijose užsienyje ir Lietuvoje.

Planuojama, kad Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų (virš 300 įstaigų, kuriose dirba virš 100 tūkst. darbuotojų) personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijų konsolidavimas bus baigtas iki 2022 m. pabaigos.

Skaičiuojama, kad visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimo naudos potencialas gali siekti iki 40 mln. eurų kasmet.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-25