copyright

Apie NBFC

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga, atsakinga už bendrųjų funkcijų konsolidavimą viešajame sektoriuje.

Siekiant racionalesnio valstybės biudžeto lėšų panaudojimo nuo 2018 m. liepos 3 d. NBFC veikla orientuota į 166 valstybės įstaigų,  kuriose dirba apie 26 000 žmonių, aptarnavimą teikiant buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo paslaugas centralizuotai.  NBFC komandoje šiuo metu dirba daugiau nei 400 darbuotojų, kurių darbo vietos pasklidusios visoje Lietuvoje.

Konsoliduojant valstybės įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos procesus NBFC siekiama juos standartizuoti, taip užtikrinant didesnį efektyvumą ir greitesnį jų vykdymą. Toks valstybės institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų procesų koncentravimo modelis yra sėkmingai taikomas tokiose šalyse, kaip Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei įvairiose verslo organizacijose užsienyje ir Lietuvoje.

Planuojama, kad visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų (iš viso virš 500 įstaigų, kuriose dirba virš 130 tūkst. darbuotojų) personalo administravimo funkcijų konsolidavimas bus baigtas iki 2021 m. pabaigos, o buhalterinės apskaitos funkcijų – 2022 m. III ketv.

Skaičiuojama, kad visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimo naudos potencialas gali siekti iki 40 mln. eurų kasmet.

Vizija, misija ir vertybės

NBFC vizija – tapti bendrųjų kompetencijų lyderiu viešąjame sektoriuje.

Misija – racionaliai ir kokybiškai atlikti pavestas valstybės įstaigų bendrąsias funkcijas.

Kultūra

NBFC sėkmės paslaptis – tai ŽMONĖS, kurie, veikdami KARTU ir atvirai, diegdami INOVACIJAS, stengiasi patenkinti įstaigų lūkesčius, randa sprendimus net ir sudėtingiausiose situacijose, ir yra vertinami partnerių už aukščiausią veiklos KOKYBĘ.

NBFC puoselėjamos vertybės – tai ŽMONĖS, BENDRYSTĖ, INOVACIJOS ir KOKYBĖ.

  • ŽMONĖS – tikime, kad visų pokyčių ašis ir variklis pirmiausia yra žmogus. Suprantame, kad mūsų raktas į sėkmę – tai mūsų darbuotojai.
  • BENDRYSTĖ – veikdami kartu ir atvirai randame sprendimus sudėtingiausiose situacijose.
  • INOVACIJOS – efektyvindami viešojo sektoriaus bendrąsias funkcijas ieškome, kuriame ir įgyvendiname geriausias idėjas.
  • KOKYBĖ –  stengiamės, kad partneriai mus vertintų už aukščiausią veiklos kokybę.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-21