Veiklos sritys

Nacionalinis Bendrųjų funkcijų centras (NBFC)yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga, atsakinga už bendrųjų funkcijų konsolidavimą viešajame sektoriuje.
Siekiant racionalesnio valstybės biudžeto lėšų panaudojimo šiuo metu NBFC veikla orientuota į valstybės institucijų ir įstaigų aptarnavimą, teikiant buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo paslaugas. Sutelkiant aptarnavimo funkcijas vienoje įstaigoje, šiuo metu siekiama į NBFC komandą suburti personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos administravimo specialistus iš 142 valstybės institucijų ir įstaigų, kurie savo darbą NBFC pradės šių metų liepos 3 d.
Konsoliduojant valstybės institucijų ir įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos procesus NBFC siekiama juos standartizuoti, kas leis užtikrinti didesnį efektyvumą ir greitesnį jų vykdymą. Toks valstybės institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų procesų koncentravimo modelis yra sėkmingai taikomas tokiose šalyse, kaip Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei įvairiose verslo organizacijose užsienyje ir Lietuvoje.

Atnaujinimo data: 2023-11-20