BDAR
Close

Vyriausybės kanceliarijos dėmesys konsolidacijos iššūkiams ir pasiekimams

Data

2019 10 30

Įvertinimas
3
getty_498610436_358264.jpg

Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre (NBFC) lankėsi Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Susitikimo metu buvo aptariami bendrųjų funkcijų konsolidacijos iššūkiai ir perspektyvos.

Vyriausybės kancleris domėjosi I-ojo konsolidacijos etapo metu pasiektais rezultatais. Kancleris buvo supažindintas su iš įstaigų perimtų buhalterinės apskaitos ir personalo  funkcijų efektyvinimu, kokybės gerinimu, buvo aptarti NBFC patalpų klausimai ir kt.

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie NBFC aptarnaujamų įstaigų nuolatinį paslaugų gerinimą. Pasak NBFC direktoriaus Antano Matusos, šiais metais buvo atliktas teikiamų paslaugų kokybės tyrimas, kuris leido nustatyti, kurios sritys yra aktualiausios aptarnaujamoms įstaigoms ir skirti joms daugiau dėmesio. Vyriausybės kancleris taip pat akcentavo paslaugų kokybės svarbą įgyvendinant pokyčius viešajame sektoriuje ir skatino nuolat investuoti į teikiamų paslaugų kokybės gerinimą. 

Vizito metu buvo kalbama apie NBFC patalpų perspektyvas. Nors NBFC patalpose Vilniuje yra įrengta 190 darbo vietų, tačiau jų jau nepakanka. Aptarnaujamose įstaigose likę daugiau kaip 200 darbuotojų, o vykstant tolimesniems konsolidacijos etapams ir augant darbuotojų skaičiui patalpų trūkumo klausimas taps vis aktualesnis.

Anot Vyriausybės kanclerio, sprendžiant patalpų klausimą turime ieškoti ilgalaikių ir tvarių sprendimų, kurie būtų ekonomiškai pagrįsti ir padėtų kuo efektyviau įgyvendinti buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo konsolidavimą viešajame sektoriuje.

Vyriausybės kanclerio dėmesio sulaukė ir NBFC atlyginimų sistemos tobulinimas. NBFC pradėjus centralizuotai atlikti dalies valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, į NBFC iš įstaigų perėjo dirbti apie 200 buhalterių ir personalo administratorių. Šiems darbuotojams buvo išlaikytas įstaigose gautas atlyginimas. Tačiau darbuotojų, atlikusių tas pačias funkcijas skirtingose įstaigose iki funkcijų konsolidavimo, atlygis skyrėsi net iki trijų kartų. Tai paskatino sukurti skaidresnę ir teisingesnę darbuotojų atlygio sistemą. Nauja sistema leidžia vadovui lanksčiau vertinti ir motyvuoti darbuotojus pagal jų įdedamą indėlį, savarankiškumą ir atsakomybės prisiėmimą.

---

NBFC yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga, atsakinga už bendrųjų buhalterijos apskaitos  ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimą viešajame sektoriuje. Siekiant racionalesnio valstybės biudžeto lėšų panaudojimo nuo 2018 m. liepos 3 d. NBFC centralizuotai atlieka 125 valstybės įstaigų personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos funkcijas. NBFC komandoje visoje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 400 darbuotojų, kurie aptarnauja 19 tūkstančių darbuotojų.