>
2023-10-16

Vilniuje patirtimi dalinosi skirtingų šalių valstybinių bendrųjų paslaugų centrų ekspertai

Spalio 12-13 dienomis Vilniuje vyko tarptautinis bendrųjų paslaugų centrų kongresas, kurį šiemet organizavo Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC). Susitikime dalyvavo viešojo sektoriaus bendrųjų paslaugų centrų ekspertai iš Suomijos, Estijos ir Latvijos.


„Ilgametė Suomijos ir Estijos valstybinių bendrųjų paslaugų centrų patirtis ir jų padarytas įdirbis Lietuvai nuo pat pradžių buvo sektinu pavyzdžiu. Nuolat palaikydami ryšius ir toliau stengiamės semtis idėjų, sekti kitų šalių progresą, perimti geriausią praktiką. Dalinamės ir savo nuveiktais darbais ar projektas. Šiemet susitikime ypač daug dėmesio skyrėme efektyvumo ir kokybės užtikrinimo klausimams, diskutavome apie būdus didinti klientų pasitenkinimą, įveikti visose šalyje jaučiamus darbuotojų pritraukimo ir įsitraukimo iššūkius“, – sako Valė Kulvinskienė, NBFC direktorė.


Dviejų dienų kongrese Vilniuje šiemet buvo diskutuota net 6 skirtingomis, visoms šalims aktualiomis temomis. Nuo esminių vykdomų permainų ir strategijų, klientų aptarnavimo sprendimų iki bandymų efektyvumui pasitelkti robotizaciją ar dirbtinį intelektą. Aptarti ir finansinės apskaitos, taip pat viešųjų pirkimų sprendimai skirtingose šalyse. Lietuvos viešųjų pirkimų sistemą kongreso svečiams pristatė Centrinės perkančiosios organizacijos VšĮ CPO LT vadovai.


Estijos ir Suomijos pavyzdžiai ir rezultatai tik patvirtina, kad centralizavusi bendrąsias funkcijas Lietuva eina teisingu keliu: gali ne tik užtikrinti viešųjų finansų tinkamą panaudojimą bei taupymą, bet ateityje ir plėsti teikiamas paslaugas, užtikrinti geresnę jų kokybę, procesų efektyvumą ir skaidrumą.


Tarptautinis susitikimas organizuojamas ne pirmą kartą. Praėjusiais metais kongresas vyko Estijos sostinėje Taline. Šiemet organizavimo estafetę perėmė Lietuva. Kitąmet šį, jau tradiciją tampantį kasmetinį susitikimą planuojama organizuoti Latvijoje, kuri dar tik kuria savo valstybinį bendrųjų paslaugų centrą.