>
2023-01-09

Prie NBFC aptarnaujamų įstaigų jungiasi Nacionalinė sporto agentūra

2022 m. sausio 9 d. Vilnius. Nuo sausio 2 d. Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro (NBFC) klientų ratą papildė Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Nacionalinei sporto agentūrai NBFC teikia personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas.

„Labai džiaugiamės Nacionalinės sporto agentūros sprendimu patikėti personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo funkcijas mūsų komandai. Tikiu, kad sklandus mūsų bendradarbiavimas ir bendrųjų funkcijų perkėlimas organizacijai padės susitelkti į valstybės sporto politikos įgyvendinimo klausimus, o NBFC pasirūpins, kad buhalterinė apskaita ir personalo administravimas būtų vykdomi profesionaliai ir atsakingai“, – sako NBFC vadovė Valė Kulvinskienė.

Pasak Nacionalinės sporto agentūros direktoriaus Mindaugo Špoko, jo vadovaujama organizacija yra nauja, todėl labai svarbu žmogiškųjų išteklių ir laiko sąnaudas skirti aktualiausiems kuruojamų sričių klausimams. „Norime, kad ateityje viskas veiktų kaip nepriekaištingas laikrodis. Siekis padaryti aiškesnę, tvarkingesnę ir paprastesnę sistemą, todėl vertiname NBFC pagalbą. Norime finansinių ataskaitų rengimą, darbo užmokesčio skaičiavimą, personalo dokumentų tvarkymą ir panašias užduotis patikėti profesionalams,  – pabrėžia M. Špokas.

2022 m. liepą veiklą pradėjusi Nacionalinė sporto agentūra įgyvendina valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse. Nacionalinėje sporto agentūroje sutelktos ir visos šalies sporto finansavimo funkcijos, vienodas dėmesys skiriamas olimpiniam ir sportininkų su negalia sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui.  Nacionalinė sporto agentūra administruoja valstybės stipendijų, premijų, rentų skyrimą ir mokėjimą, nuo šių metų skelbs fizinio aktyvumo projektų ir programų konkursus, administruos aukšto meistriškumo sporto, fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros lėšas, Kompetencijų centras padės sporto  organizacijoms tobulinti gerojo valdymo principus.

2018 m.  įkurto NBFC veikla šiandien orientuota į 240 Vyriausybei pavaldžių valstybės įstaigų (tarp jų 11 ministerijų), kuriose dirba apie 33 000 žmonių, aptarnavimą teikiant personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos paslaugas. Planuojama, kad Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų (virš 330 įstaigų, kuriose dirba apie 65 tūkst. darbuotojų) personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijų konsolidavimas bus baigtas iki 2025 m. vidurio.