2021-02-24

Nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms NBFC šiemet jau pervedė daugiau kaip 20 mln. eurų

Iki š. m. vasario 23 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras pagal pirmąjį pagalbos verslui paketą jau pervedė 20,4 mln. eurų subsidijų. Parama paskirstyta 9,6 tūkst. įmonių. 

Pirmasis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pagalbos verslui paketas pradėjo veikti sausio 20 d. Jį sudaro 180 mln. eurų., iš kurių 150 mln. eurų planuojama skirti subsidijoms, likusią dalį – paskoloms. Pagalbos verslui pakete numatyta, kad subsidijas perves NBFC, gavęs Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimą.  

Tuo tarpu vasario 17. d. Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą subsidijų labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms koncepciją.  Planuojama, kad maitinimo, turizmo, apgyvendinimo, kultūros ir kitų  labiausiai nukentėjusių sektorių verslams papildomai bus paskirstyta 70 mln. eurų vienkartinių išmokų. 

Antrajame pagalbos verslui pakete taip pat yra numatytos dar trys  priemonės: parama individualiai dirbantiesiems, darbuotojų testavimo ir turgavietės mokesčio kompensacijos. Šioms trims priemonėms numatyta 62 mln. eurų.

Sudėjus pirmojo ir antrojo pagalbos verslui paketus,  iš viso verslui padėti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs solidžią sumą – daugiau kaip 310 mln. eurų. Už subsidijų pervedimą atsakingas NBFC.