BDAR
Close

NBFC savo veiklą draudžia civilinės atsakomybės draudimu: daugiau garantijų aptarnaujamoms įstaigoms ir darbuotojams

Data

2019 10 14

Įvertinimas
2
Health_Insurance_FeatImg.jpg

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), centralizuotai  atliekantis dalies valstybės įstaigų  buhalterinės apskaitos  ir personalo funkcijas , nuo š. m. spalio 14 d. savo veiklą apdraudė bendrosios civilinės atsakomybės draudimu.

 

Pasaulinė praktika rodo, kad buhalterinė apskaita ir personalo administravimas yra finansiškai rizikingos profesinės sritys. Pavyzdžiui, dėl žmogiškos klaidos gali pasitaikyti situacijų, kai darbuotojui tam tikrą laiko tarpą blogai skaičiuojamas atlyginimas – sumokama per mažai arba atvirkščiai per daug, blogai apskaitomi atostoginiai ir pan. Paaiškėjus tokioms situacijoms įstaigas pasiekia skundai, kurie gali virsti brangiais teisiniais ginčais.

 

„Esame inovatyvi, bet dar labai jauna organizacija. Nuo praėjusių metų vidurio centralizuotai atliekame 125 valstybės įstaigų, kuriose dirba 19 000 žmonių, personalo ir buhalterinės apskaitos funkcijas. Natūralu, kad mūsų aptarnaujamoms įstaigoms kildavo klausimų dėl atsakomybės, jei įvyktų profesinė klaida ir iškiltų brangaus teisinio ginčo rizika. Tai lėtindavo bendradarbiavimo procesus. Jausdami atsakomybę prieš aptarnaujamas įstaigas ir juose dirbančius žmones, jautėme pareigą pasirūpinti draudimine apsauga. Tikimės, kad profesinės veiklos draudimas padės sustiprinti aptarnaujamų organizacijų pasitikėjimą mūsų vykdoma veikla, nes profesinės klaidos ir jų pasekmės bus apdraustos“, – sako NBFC direktorius Antanas Matusa.

 

Civilinės atsakomybės draudimas suteiks daugiau užtikrintumo ne tik aptarnaujamoms įstaigoms, bet ir patiems NBFC  darbuotojams. Darbuotojai galės jaustis ramiau, nes netyčinės klaidos atveju, situaciją padės suvaldyti draudimo bendrovė.

 

NBFC, konsoliduodamas personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos funkcijas,  standartizuoja procesus, bei diegia IT sprendimus – taip užtikrinamas didesnis efektyvumas ir greitesnis užduočių vykdymas. Tikimasi, kad veiklos draudimas, drauge su IT sprendimais ir procesų standartizacija pagerins NBFC atliekamų funkcijų kokybę, paskatins didesnį įstaigų pasitikėjimą NBFC vykdoma veikla ir palengvins aptarnaujamų įstaigų administracinę naštą.

 

NBFC bendrosios civilinės atsakomybės draudimo apsauga apima: profesinę atsakomybę, darbdavio atsakomybę, veiklos atsakomybę, atsakomybę dėl patikėtų dokumentų praradimo, atsakomybę už patikėtą turtą ir kt.

 

---

NBFC yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga. NBFC komandoje visoje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 400 darbuotojų. Planuojama, kad iki 2021 metų pabaigos NBFC centralizuotai atliks visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas (iš viso virš 500 įstaigų).