BDAR
Close

NBFC plečiasi į Kauną ir Klaipėdą, ieško naujų komandos narių

Data

2020 08 14

Įvertinimas
8
fb-sv491341_0.jpg

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, centralizuojantis viešojo sektoriaus įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, šiuo metu Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje ieško keliasdešimt darbuotojų. Darbo rinkoje žvalgomasi personalo administravimo ir buhalterinės apskaitos specialistų, taip pat vidurinės grandies vadovų.

Vyriausybei pritarus Finansų ministerijos planams, NBFC nuo spalio centralizuos 43 Kultūros ir Teisingumo ministerijoms pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas. Šiame etape 16 darbo vietų bus sukurta Kaune ir 12 darbo vietų – Klaipėdoje.  

Šiuo metu NBFC centralizuotai atlieka daugiau kaip 170 viešojo sektoriaus įstaigų personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijas ir aptarnauja apie 26 000 darbuotojų jose. Planuojama, kad nuo šių metų spalio NBFC aptarnaus 32 000 viešojo sektoriaus darbuotojų 215-oje įstaigų. 

Nuotolinio darbo planai

NBFC vertina  galimybes organizuoti veiklą, derinant dalies darbuotojų darbą biure su nuotoliniu darbu. Skaičiuojama, kad įstaigai, veikiančiai visos šalies mastu, pakaktų 3-4 biurų regionuose, kad joje dirbti būtų patrauklu praktiškai bet kur Lietuvoje gyvenančiam specialistui.

Anot NBFC vadovo Antano Matusos, toks darbo organizavimas sudarytų galimybes prisijungti prie NBFC komandos ne tik kvalifikuotiems specialistams iš miestų, kuriuose vystoma NBFC veikla, bet ir iš aplinkinių regionų bei leistų sutaupyti valstybės lėšų dideliems biurams išlaikyti.  

Valstybės biudžetinių įstaigų  dalies funkcijų centralizavimą numatoma baigti iki 2022 m. pabaigos

Planuojama, kad visų Vyriausybei atskaitingų biudžetinių valstybės įstaigų (beveik 330 įstaigų, kuriose dirba virš 100 tūkst. darbuotojų) tiek personalo administravimo, tiek buhalterinės apskaitos funkcijų centralizavimas bus baigtas iki 2022 m. pabaigos.

 

Vertinama, kad visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų centralizavimo naudos potencialas gali siekti iki 40 mln. eurų kasmet.