2021-09-10

NBFC pažymėjo Europos judumo savaitę šviečiamąja veikla

Pažymint darnaus judumo savaitę Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre (NBFC) rugsėjo 10 d. vyko susitikimas su šios srities ekspertu dr. Jonu Damidavičiumi. Svečias darbuotojams skaitė pranešimą apie darnaus judumo naudą ir būtinybę šiuolaikiniame pasaulyje.

„Europos judumo savaitė yra puiki proga kiekvienam iš mūsų mesti sau iššūkį ir pabandyti po miestą keliauti kitaip nei esame įpratę – draugiškiau aplinkai, lanksčiau ir įdomiau. Linkiu kad šiandieninė diskusija skatintų rinktis tvarias transporto priemones ne tik judumo savaitės metu, bet ir vėliau“, - tardama įžanginį žodį kalbėjo NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

„Daugelis žmonių yra įpratę keliauti nuosavu automobiliu, nes manoma, kad taip patogiau ir greičiau. Bet kai pagalvoji, kiek laiko keliaudami iššvaistome stovėdami spūstyse, kokią įtampą tai sukelia ir kaip spūsčių sukeliama oro tarša atsiliepia žmonių sveikatai – judėjimas pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku tampa daug patrauklesnis pasirinkimas“, – pasakojo J. Damidavičius.

Virtualiame susitikime dalyvavo beveik 250 NBFC darbuotojų. Susitikimo metu daug dėmesio skirta darniai miestų plėtrai ir gyventojų keliavimo įpročių keitimui. 

Šis susitikimas – tai vienas iš Europos judumo savaitės renginių, kuri yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo viduryje. 

Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.