2021-04-15

NBFC metinė ataskaita: nepaisant pandemijos iššūkių rezultatai rodo, kad gebame dirbti naujoje realybėje

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), centralizuojantis viešojo sektoriaus įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, skelbia metinę ataskaitą. Nepaisant pandemijos iššūkių prie NBFC prisijungė pusšimtis įstaigų, o darbuotojų skaičius visose aptarnaujamose įstaigose pasiekė 28 tūkst. Per 2020 metus nuo pandemijos nukentėjusiems verslams pervesta 100 milijonų eurų subsidijų.

2020-ieji buvo išskirtiniai metai. Pandemijos akivaizdoje valstybė, viešasis sektorius ir verslai susidūrė su dar nepatirtais iššūkiais. Vos per keletą savaičių NBFC teko pereiti prie nuotolinio darbo organizavimo užtikrinant nepertraukiamą funkcijų atlikimą. 
Per praėjusius metus NBFC centralizavo beveik pusšimčio įstaigų bendrąsias funkcijas. Įstaigų, skaičius perkopė 200, o darbuotojų skaičius jose pasiekė net 28 tūkstančius. 

NBFC sėkmingai bendradarbiaudama su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Valstybine mokesčių inspekcija operatyviai vykdė banko pavedimus. Intensyviausiu laikotarpiu buvo atliekama iki 10 tūkstančių mokėjimo pavedimų per dieną. Iš viso nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams pervesta virš 100 milijonų eurų subsidijų. 


NBFC 2020 metais ne tik diegė pokyčius viešajame sektoriuje, bet ir keitėsi pats. Buvo įgyvendinti Buhalterinės apskaitos departamento organizacinės struktūros pakeitimai, pereita nuo institucinio darbų paskirstymo principo prie funkcinio. Tikimasi, kad didesnė specializacija užtikrins aukštesnę atliekamų funkcijų kokybę ir didesnį efektyvumą. 

Su išsamia ataskaita susipažinti galite čia.