2021-09-21

NBFC komanda gilina asmeninio efektyvumo dirbant nuotoliniu būdu žinias

Š. m. rugsėjo 20 dieną Nacionalinio bendrųjų funkcijų (NBFC) darbuotojai sėmėsi žinių nuotoliniame seminare „Kaip didinti asmeninį efektyvumą dirbant nuotoliniu būdu“. 

„Pasaulinės pandemijos metu nuotolinis darbas tapo neišvengiama kasdienybės dalimi. Nors karantino pradžioje džiaugiamės lankstesnėmis nuotolinio darbo galimybėmis, tačiau ilgainiui išryškėjo ir nuotolinio darbo trūkumų. Darbo grafikui darantis vis lankstesniam svarbu išmokti planuoti savo laiką ir veiklas bei gebėti išlaikyti harmoniją tarp profesinio ir asmeninio gyvenimo“, - tardama įžanginį žodį kalbėjo NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

Mokymus specialiai NBFC darbuotojams parengė ir pravedė asmeninio efektyvumo lektorius Mindaugas Grajauskas. Interaktyvioje sesijoje dalyviai susipažino su asmeninio produktyvumo didinimo būdais, kartu su lektoriumi aptarė produktyvumą skatinančius įpročius bei klaidas, dėl kurių dažnai patiriamas didesnis nuovargis. Buvo gilinamasi į nematomus kasdienybės aspektus, nuo kurių priklauso ne tik veiklos kokybė, bet ir vidinės būsenos bei nuotaika.

Anot lektoriaus, efektyviam darbo planavimui ir organizavimui vien tik kalendoriaus, padedančio planuoti veiklas, jau nebepakanka. Svarbu darbuotojams pagelbėti atrasti būdus, kurie padeda išlikti organizuotiems ir nepraleisti svarbiausių užduočių. Taip pat reikšminga formuoti produktyvaus darbo įpročius, kurie leistų įvairių užduočių srautą atlikti per trumpesnį laiko tarpą.

Iš viso nuotoliniuose mokymuose dalyvavo beveik 350 iš 450 darbuotojų. Likusiems darbuotojams sudarytos galimybės išklausyti mokymų jiems patogiu metu NBFC IT platformose. Šie mokymai yra tęstiniai, jau po keleto savaičių darbuotojai su savo tiesioginiais vadovais darbinių sesijų metu aptars padarytą pažangą ir kaip sekėsi žinias pritaikyti praktiškai.