2022-01-11

NBFC jungiasi prie pilietinės iniciatyvos - Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13 d., ketvirtadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas bus pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Prie šios iniciatyvos kartu su visa Lietuva tradiciškai jungiasi Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

„Kiekvienam mūsų kelionė atgal į netolimą Lietuvos praeitį prisimenant už mūsų laisvę gyvybes atidavusius kovotojus gali būti skausminga. Tačiau privalome atminty išlaikyti kiekvieną už Lietuvą atiduotą auką. Uždekime žvakelę lange, sustabdykime savo mintis ir nepamirškime, kodėl esame laisvi“, – sako NBFC vadovė Valė Kulvinskienė.

Kaip dalyvauti? Ties kiekvieno lango viduriu  pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės. Ypač efektingai tai atrodo ryte, nes dar tamsu ir žvakių liepsnelės atkreips dėmesį ir prisimins dienos svarbą.

Sausio 13 dieną NBFC darbuotojai taip pat organizuoja virtualią iniciatyvą – bus drauge žiūrimas dokumentinis filmas apie 1991 metų sausio įvykius, dalinamasi bendromis patirtimis ir prisiminimais. 

***
Penkioliktą kartą Lietuvoje organizuojama pilietine iniciatyva Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.