2023-01-16

NBFC darbuotojų kaitą per metus sumažino beveik perpus

2023 m. sausio 16 d. Vilnius. Stabili darbo aplinka, mišrus darbo modelis ir papildomos naudos darbuotojams – tai tik dalis veiksmų, kurie Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui 2022 m. padėjo kone perpus sumažinti darbuotojų kaitą. Didžiausias viešojo sektoriaus paslaugų centras darbuotojų kaitos rodiklį numato gerinti ir šiemet.

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) – didžiausias Lietuvos viešojo sektoriaus paslaugų centras – centralizuotai teikia buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo paslaugas daugiau nei 240 įstaigų ir institucijų, įskaitant ir 11 ministerijų. Šiuo metu NBFC visoje Lietuvoje dirba per 470 darbuotojų, kurių pagrindas – buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo specialistai.

Valė Kulvinskienė, NBFC direktorė, pažymi, kad sąlyginai jaunam, 2018 m. įkurtam centrui, darbuotojų kaita iki šiol buvo rimtas iššūkis. Tačiau per praėjusius metus šį rodiklį jau pavyko sumažinti beveik perpus: nuo 22% 2021 m. iki 12% 2022 m. O 2023 m. tikimasi pasiekti ir 10% tikslą.

Nuo papildomų naudų iki mokymų

„Dėmesys žmogui yra viena iš kertinių NBFC vertybių. Dėjome daug pastangų, kad sukurtume saugesnę, stabilesnę ir motyvuojančią aplinką dirbti. Prie rezultato tikrai prisidėjo ir pačių darbuotojų įsitraukimas, darbinės aplinkos gerinimas bei papildomos naudos darbuotojams, pavyzdžiui, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, priemokos už asmeninius ir veiklos rezultatus, vienkartinės išmokos ligų ar nelaimių atveju. Taip pat daug investuojame į darbo organizavimo lankstumą. NBFC sėkmingai veikia mišrus darbo modelis, pagal kurį darbuotojai pasirenka tinkamiausią variantą, kiek laiko dirbti biure ir kiek iš namų“, – pokyčius, kurie padeda gerinti darbuotojų pasitenkinimą, vardija V. Kulvinskienė.

Net maži dalykai: gyvūnams draugiška aplinka, galimybė savanoriauti, taip pat bendri šventiniai ir kiti motyvuojantys renginiai, prisideda prie patrauklesnės atmosferos kūrimo. Daug dėmesio NBFC skiriama ir vidinei karjerai – ieškant darbuotojų, pirmiausia pasiūlymai teikiami  komandai. NBFC veikia ambasadoriaus projektas, kuriuo skatinami darbuotojai į NBFC komandą atvedę naują profesionalų kolegą.

„Siekiame, kad mūsų darbuotojai būtų savo srities profesionalai, išmanantys savo darbą, teisinę aplinką, tobulėjantys asmeniškai. Pernai NBFC startavo Mokymų akademija – interaktyvi platforma, kurioje talpiname įvairių sričių ir klausimų nuotolinius mokymus: nuo įvadinių mokymų naujokams, kurie padeda sklandžiai įsitraukti į kasdienius darbus, iki profesinio ir asmeninio tobulėjimo kursų“, – pasakoja V. Kulvinskienė.

Matuos darbo krūvį

Pasak NBFC vadovės, organizacijos vidinė kultūra ir puoselėjamos vertybės yra tarsi organizacijos klijai, suvienijantys darbuotojus į darnią komandą, skatinantys įsitraukimą ir motyvaciją.Taip pat labai svarbus tarpusavio bendravimas, tiksliai įvertinamos problemas ir jų sprendimo būdų paieška, dėmesys asmeniniams, kartais tiesiogiai su darbu nesusijusiems, darbuotojų poreikiams. Visa tai leidžia darbuotojams jaustis vertinamiems, priimtiems ir išklausytiems.

Gruodį startavęs darbuotojams skirtas intranetas yra vienas iš žingsnių vidinei komunikacijai stiprinti ir didinti darbuotojų įsitraukimą. NBFC komandos dirba skirtinguose padaliniuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje. Šiuo metu kuriamas naujas biuras Šiauliuose, planuojamas dar vienas Marijampolėje, todėl įrankiai ir sprendimai, kurie padeda komandą sujungti, yra itin reikalingi. 2022 m. spalį buvo patvirtintos NBFC Lygių galimybių bei Darbuotojų psichologinio saugumo užtikrinimo politikos. Tai – dar vienas žingsnis į priekį, kad darbuotojai turėtų galimybę ne tik tobulėti, augti, bet ir jaustųsi saugiai, turėtų lygias galimybes dirbti, išreikšti save.

„Naujoje NBFC veiklos pokyčio (proveržio) strategijoje 2023-2025 m. tarp svarbiausių strateginių projektų numatėme diegti ir užduočių ir darbo krūvio valdymo sistemą. Tikiu, kad šis projektas taip pat padės užtikrinti, kad kiekvienam tenkantis darbo krūvis būtų pamatuotas ir tinkamai įvertintas. O tai padės toliau mažinti kaitą ir kurti dar geresnes sąlygas dirbti NBFC“, – sako V. Kulvinskienė.