BDAR
Close

NBFC atvers 70 vietų patalpas Kaune

Data

2020 09 24

Įvertinimas
4
privalumai-mazi-biurai.png

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), centralizuojantis viešojo sektoriaus įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, nuo spalio 1 dienos atveria patalpas Kaune.

Nors situacija biurų nuomos rinkoje yra pakankamai įtempta, tačiau bendradarbiaujant su Kauno miesto Savivaldybe ir Turto banku pavyko surasti tinkamas patalpas, kuriose netrukus galės įsikurti 70 buhalterijos ir personalo administravimo specialistų, - sako NBFC vadovas Antanas Matusa.

Šiuo metu NBFC centralizuotai atlieka daugiau kaip 170 viešojo sektoriaus įstaigų personalo ir buhalterinės apskaitos administravimo funkcijas ir aptarnauja apie 26 000 darbuotojų jose. Nuo š. m. spalio 1 d. NBFC aptarnaujamų įstaigų sąrašas pasipildys dar 43 įstaigomis.    

Išmanus biurų įrengimas ir planai derinti darbą biure su nuotoliniu darbu
NBFC  veikla organizuojama, siekiant derinti  darbuotojų darbą biure su nuotoliniu darbu. Skaičiuojama, kad įstaigai, veikiančiai visos šalies mastu, pakaktų 3-4 biurų regionuose, kad joje dirbti būtų patrauklu praktiškai bet kur Lietuvoje gyvenančiam specialistui.

Anot A. Matusos, toks darbo organizavimas sudarytų galimybes prisijungti prie NBFC komandos ne tik kvalifikuotiems specialistams iš miestų, kuriuose vystoma NBFC veikla, bet ir iš aplinkinių regionų bei leistų sutaupyti valstybės lėšų dideliems biurams išlaikyti.  

Įstaigose iki funkcijų centralizavimo jau buvo sukurta beveik 3 000 darbo vietų buhalterinei apskaitai tvarkyti ir personalui administruoti. Baigus centralizavimą, darbo vietų skaičius NBFC neturėtų viršyti 1200.  Į tai atsižvelgiama ir kuriant darbo vietas - visų pirma siekiama baldus ir dalį kompiuterinės technikos perkelti iš įstaigų į NBFC. Todėl darbo vietos sukūrimas Centre kainuoja vidutiniškai iki 10 kartų mažiau, nei kuriant naują darbo vietą, bet kartu užtikrinama, kad darbo vieta bus kokybiška.

Šiuo metu NBFC biurų tinklas apima Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, kuriuose iš viso jau dirba kiek daugiau kaip 400 darbuotojų. Iki 2021 metų vidurio planuojama atidaryti 40 darbo vietų biurą Panevėžyje.