BDAR

Latvijos vyriausybės atstovai domėjosi galimybe pritaikyti NBFC patirtį savo šalyje

Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro (NBFC) vadovas Antanas Matusa Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje (LRVK) viešinčiai Latvijos vyriausybės kanceliarijos darbuotojų grupei pristatė bendrųjų funkcijų konsolidacijos iššūkius ir perspektyvas NBFC.

Kaip teigia NBFC vadovas A. Matusa, susitikimo metu Latvijos delegacijos atstovai domėjosi apie Lietuvos patirtį konsoliduojant buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas ir ateities planus.

„Latvijos vyriausybės kanceliarijos atstovams buvo įdomu, kaip mes ruošėmės konsolidacijai, kiek pasirengimo procesas užtruko, su kokias sunkumas susidūrėme, ką pavyko įgyvendinti, kaip buvo planuota ir ko ne. Taip pat juos domino ir  pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduriame [pradėję konsolidacijos etapą. Su kolegomis iš Latvijos aptarėme ir numatomus tolimesnius konsolidavimo etapus bei bendradarbiavimo galimybes ateityje dalinantis patirtimi,“ – kalbėjo A. Matusa.

Susitikime, kuriame dalyvavo ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis,  taip pat išsamiai buvo pristatytos viešajame ir kituose sektoriuose Lietuvoje vykdomos reformos.

Pradėdamas susitikimą A. Stončaitis pažymėjo, kad vykdant svarbius pokyčius būtina keistis sukaupta patirtimi, analizuoti kitų šalių pasiekimus. Tai padeda išvengti klaidų ir sparčiau judėti link užsibrėžtų tikslų.

Susitikimo metu akcentuota Lietuvoje įsibėgėjanti projektinio valdymo reforma - nuo Vyriausybės  iki ministerijų ir atskirų įstaigų, tai reikšminga strateginio planavimo dalis. Šiai reformai vykdyti būtina sutelkti profesionalus, didelę kompetenciją turinčius darbuotojus.

Kita svarbi pokyčių sritis – bendrųjų funkcijų konsolidavimas Lietuvoje. Be minėto NBFC veiklos pristatymo, susitikimo su Latvijos Vyriausybės kanceliarijos delegacija metu buvo pristatytos ir jau atliktos studijos dėl viešųjų pirkimų, teisinių bei transporto paslaugų ir valstybės valdomo nekilnojamojo turto administravimo konsolidavimo, aptartas sprendimas konsoliduoti visą IT infrastruktūrą.    

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-04-19