BDAR
Close

Įgyvendinus dokumentų formų suvienodinimą bus sutaupyta laiko ir darbo sąnaudų

Data

2019 10 16

Įvertinimas
1
Personal-Document-Management-1024x480.jpg

Nuo 2019 spalio Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) pradeda diegti standartizuotas personalo administravimo dokumentų formas. Tikimasi, kad dažniausiai naudojamų dokumentų formų suvienodinimas padės mažinti darbo sąnaudas ir taupyti laiką.

„Nuolat bendraujame ir konsultuojamės su savo aptarnaujamomis įstaigomis bei girdime jų poreikį  parengti vieningas dažniausiai naudojamų personalo administravimo dokumentų formas, nes tai padėtų išvengti dažniausiai pasitaikančių dokumentų rengimo klaidų. Būtent tai paskatino imtis standartizuotų dokumentų formų kūrimo. Šis svarbus žingsnis padės užtikrinti rengiamų dokumentų kokybę ir sutrumpinti paslaugos suteikimo laiką“, – sako NBFC Personalo administravimo departamento direktorė Justina Paškevičiūtė.

NBFC nuo praėjusių metų vidurio centralizuotai atlieka 125 valstybės įstaigų, kuriose dirba 19 tūkst. darbuotojų, personalo ir buhalterinės apskaitos funkcijas. Neabejojama, kad personalo administravimo dokumentų formų standartizacija aptarnaujant tokį kiekį žmonių padės sutaupyti laiko ir vienodinti konsoliduotų įstaigų personalo administravimo praktiką.

NBFC parengtos personalo administravimo duomenų formos apima dažniausiai įstaigų naudojamus prašymus ir įsakymus: nuo atostogų prašymo iki įsakymo atleisti iš pareigų. Šiuo metu formų skaičius viršija pusšimtį ir atsiradus poreikiui bus didinamas.

Atsižvelgiant į tai, kad daugelyje įstaigų yra naudojamos dokumentų valdymo informacinės sistemos, NBFC parengtos duomenų formos yra pritaikytos elektroniniams dokumentams rengti.

Kuriant dažniausiai naudojamų dokumentų formas buvo konsultuojamasi su visomis aptarnaujamomis įstaigomis, analizuojamos jų pateiktos pastabos. Parengtos dokumentų formos suderintos su Vidaus reikalų ministerijos ir  Valstybinės darbo inspekcijos specialistais.

---

NBFC yra LR Finansų ministerijai pavaldi įstaiga. NBFC komandoje visoje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 400 darbuotojų. Planuojama, kad iki 2021 metų pabaigos NBFC centralizuotai atliks visų Vyriausybei atskaitingų valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas (iš viso virš 500 įstaigų).